Tyskie Gronie

Wszystko zaczęło się w roku1629, kiedy to Książę Siegfried i jeden z jego dzielnych piwowarów, niejaki Staszek ze Zbytneli rozkręcali warzenie Tyskiego. A z każdym rokiem było tylko lepiej. Tyskie się warzyło na potęgę, by w 1914, za Księcia Henryka XI, zyskać uznanie szerokiego kręgu piwoszy. I co najważniejsze, ta wspaniała historia Tyskiego wciąż się pisze! Ku chwale miłośników dobrego piwa!

Przejdźmy jednak do meritum: swój wyjątkowy charakter Tyskie zawdzięcza pokoleniom browarników z Tyskich Browarów Książęcych. Ich pasja, doskonałej jakości słód jęczmienny, i przede wszystkim polski chmiel – Lubelski oraz Marynka to sprawdzony przepis na Tyskie, jakie znacie od lat. A gdybyście się zastanawiali skąd pochodzi nazwa Gronie, to odpowiedź jest prosta: to hołd złożony znajdującemu się w pobliżu Tyskiego Browaru – ujęciu wody Gronie, z którego czerpiemy od lat. Wszystkie te dobrodziejstwa zamknęliśmy w smukłej butelce, którą zdobi tradycyjna korona.

Tyskie jako jedyne piwo w historii – dwukrotnie zdobyło złoty medal w swojej kategorii oraz champion beer award prestiżowego konkursu piwnego The Brewing Industry International Awards. Bardzo zacnie!